Yazan:kombiservisi / Genel / / 0 Yorum

Kombi Kaç Derece Yanmalı?

Kombi Kaç Derece Yanmalı?

Kombi Kaç Derece Yanmalı? sorusunun cevabı sadece enerji verimliliği açısından değil konfor açısından da önemlidir. Isı teknolojisine göre evin farklı bölümleri konfor koşullarına göre farklı sıcaklıklara sahip olmalıdır. Yani antre ile salon sıcaklığının veya mutfak ile banyo sıcaklığının aynı olmaması önerilir. Evinizdeki her oda için uygun sıcaklık değerini bilir ve bu sıcaklık değerlerine göre o alanları ısıtırsanız kombinizi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kombi Kaç Derece Yanmalı? Bize göre kombi sizin ev kriterlerinize bağlı yani evinizde dış cephe alt katınızda oturan odanızı yan dairelerin dolu olması hepsi bir etkendir

0532 437 78 60 Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Servisi 

Dolayısıyla Kombi ne kadar sıcak yanmalı sorusunun cevabı evin her alanında farklıdır. Isı mühendisliğine göre; Antre, antre ve koridor için ideal sıcaklık 15 °C,Salon, oturma odası, yatak odası ve mutfak için ideal sıcaklık 20 °C, Banyo için ideal sıcaklık değeri 2 °C’dir. (Bu bilginin kaynağı için bkz: Mühendis Odası Yayınları – 352 Sayılı Isıtma Tesisatı Kitap Yayını)

Bu değerlerin geçerliliği o kadar yüksektir ki bir evin ısıtma tesisat projesi hazırlanır. bu sıcaklıklara göre. ve radyatörün uzunluğu buna göre belirlenir. Kalorifer tesisat projesi doğru yapılmış ve radyatör boyları doğru kullanılmış bir evde amaç kombinin evin oturma odasındaki 20 °C’yi muhafaza etmesidir. Proje doğru yapılırsa evin oturma odasındaki sıcaklık 20 °C’ye ulaşırsa kalan odaların öngörülen sıcaklık değerlerine ulaşması gerekir. >>> Bazı kullanıcılar için konforlu sıcaklık 22°C’ye, hatta 2 °C’ye kadar çıkabilir. Ancak oda sıcaklığındaki her 1°C’lik artışın yaklaşık olarak daha düşük yakıt tüketimi anlamına geldiği unutulmamalıdır.Kombi, odaları ideal sıcaklıkta tutmak için hangi sıcaklıkta çalışmalıdır?

Evinizdeki her oda için ideal sıcaklık ne olmalı sorusunun cevabını artık biliyorsunuz. Antre, koridor, mutfak, banyo, oturma odası, yatak odası gibi evin farklı bölümlerinin bu sıcaklıklarda kalması için kombinin kaç derece yanması gerekir?Salonunuzdaki sıcaklığı 20°C’de tutmak istiyorsanız ve kombinizin kalorifer suyu sıcaklığı kaç derece olmalı sorusuna cevap arıyorsanız;

Cevabımız, enerji verimli bir şekilde mümkün olan en düşük sıcaklıktır. Tabii ki bu değer apartmandaki radyatörün büyüklüğüne göre değişmektedir. Örneğin; Aynı güçte ve aynı büyüklükte kombiye sahip iki dairede radyatörün ölçüsü veya gücü farklı ise bu dairelerin ideal kombi sınıflandırması farklı olacaktır. Radyatör boyu daha uzun ve gücü daha yüksek olan bir apartman dairesinde kalorifer suyu sıcaklığı 60°C olan salonda daire 20°C’ye ulaşmaktadır.Boyut olarak daha küçük veya benzer bir evde, ancak daha düşük ısı kapasiteli daha ucuz bir radyatör kullanılıyorsa, ev isteğe göre sadece 65°C veya 70°C’ye kadar ısıtılabilir. >>> Kazanın hangi sıcaklıkta olması gerektiği sorusuna verilen cevaptan da anlaşılacağı üzere radyatörün boyutu ve ısı kapasitesi önemli rol oynamaktadır.

Ancak ideal bir dünyada 20°C sıcaklık için 60°C’de kombi kullanmak yeterlidir. kombi iç sıcaklığı sorusunun çok merak edilmesinin bir sebebi de enerji tasarrufudur. Kombi kullanıcıları kombiyi ideal sıcaklıkta yakmak ve bu sayede doğal gaz tasarrufu yapmak istemektedir. Ancak kombi kullanırken ekonomik bir sonuç elde etmek için şunu unutmamalısınız: kombi ‘ün evde 20 °C’de kalabilmesi için, soğuk havalarda kombinin ısıtma sıcaklığının yükseltilip düşürülmesi gerekir. hava sıcakken. Kombi Kaç Derece Yanmalı?

Her koşulda güven sağlamak için yüksek sıcaklıkta kombi kullanırsanız, daha yüksek sıcaklıktaki kazandaki ısıtma suyu gereksiz yere aşırı ısınacak ve ortam sıcaklığı 20 °C’nin üzerine çıkacaktır. Bu da enerji kaybına neden olur ve faturaları artırır.Kombinizin sıcaklığı düşükse, cihaz çok soğuk havalarda gerekli ısıyı üretemeyeceği için evin konforlu sıcaklığına ulaşılamayacağını unutmayın!

Bu sorunu ortadan kaldırmak için radyatör üzerinde termostatik vana kullanabilir veya oturma odanıza oda termostatı yerleştirebilirsiniz. “Oda termostatı nasıl kullanılır?” yazımızda bulabilirsiniz. Kombi kaç derece yanmalı sorusundaki tavsiyeleri göz önünde bulundurarak hem çok daha kullanışlı hem de çok daha ekonomik olan bir kombi kullanabilirsiniz. Yeni bir kombiye mi ihtiyacınız var? Son teknoloji ile tasarlanan Alarko Carrier kombin modelleri arasında tam olarak istediğiniz kombini elde edebilirsiniz. Kombi Kaç Derece Yanmalı? Kombi Kaç Derece Yanmalı?

Kombi Kaç Derece Yanmalı?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir