Kombi en az nasıl yakar?

Kombi en az nasıl yakar?

Kombi en az nasıl yakar?

Kombi en az nasıl yakar? Kombi Satış İşletmesi sahibi Makine Yüksek Mühendisi Ersin Yavuz, şiddetli kış havalarında vatandaşların yüksek doğalgaz faturalarından şikayetçi olduğunu ve bunun bilinçsiz doğalgaz kullanımından kaynaklandığını söyledi. Yavuz, doğalgazın tasarruflu kullanılması için yapılması gerekenler konusunda önemli uyarılarda bulundu. Kombi en az nasıl yakar?

0532 250 76 60 Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Servisi İstanbul Kombi Tamiri

Kombi en az nasıl yakar?

“DONMA UYARISI” Makine Yüksek Mühendisi Ersin Yavuz, “Evinde doğalgaz kullanan vatandaşların şu hususlara çok dikkat etmesi gerekiyor ve bilgilendirilmelerini istiyoruz. Doğalgaz kullanıcıları olumsuz olaylarda donmayı önleyici tedbirler görecekler. Kullanım kılavuzuna göre kombiler satın aldıkları hava koşulları iki aşamada değerlendirilir. Ürünlerin iş yerine ve son kullanıcıya tesliminde dikkat edilecek hususlar. Çalışmayan, son kullanıcıya teslim edilmeyen, ilk defa piyasaya sürülmeyen ve montaj aşamasındaki ürünlere ilişkin prosedürler. Kombi dış mekana monte edilmişse çalışmasını olumsuz etkileyecek ve garanti süresinin dolmasına neden olacak dış etkenlerden korunmalıdır.

(Rüzgar, nem, don vb.) Bunun için iyi havalandırılan, dış etkenlerden korunan bir yere monte edilmelidir. Kombi kesinlikle açık balkonlara korumasız monte edilmemelidir. Balkona kombi montajı için balkonun tamamen kapalı olması gerekmektedir.”Düşük brülörlü kombi diye bir şey yoktur” Yavuz, düşük brülörlü kombi diye bir şey olmadığını söyleyerek, “Kombiler var diyorlar az yakan. Ama düşük diye bir şey yok. brülörlü kombi Doğalgazdan tasarruf etmek istiyorsanız kombinin düşük ısıda yakılması gerekir.Düşük güçte yanarken daha az, yüksek sıcaklığa ısıtıldığında ise çok fazla gaz tükettiği için daha çok yanmaya başlar.

Sadece yoğuşma kazanları yüzde 5 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Yoğuşma, yoğuşma yapan kombilerin baca gazı çıkarması durumunda yoğuşma olarak adlandırılır. Buhar, özel bir ısı eşanjörüne ısı sağlıyor ve bu ısıyı kullanarak ortalama yüzde 5 tasarruf sağlıyor. Ayrıca yanmış gazı tamamen cebe geri döndürür. Böylece daha az ödersiniz. Kombinasyonu yüksek sıcaklıkta yaktığınızda peteklerden düşük ısı alıyorsanız, boruların temizlenmesi gerekir. Su ne kadar düzenli akarsa, kombinasyonunuz o kadar verimli çalışır.

DOĞALGAZI EKONOMİK KULLANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER Doğalgazı tasarruflu kullanmak ve daha az para ödemek için yapılması gerekenleri anlatan Yavuz, “Çatı yalıtımınız yetersizse yalıtımı düzgün yapın. Çatı ısı kaybınız yüzde 20 civarında. İşte böyle yapın.” ısıtma maliyetlerinizi azaltabilirsiniz Sisteminizde bir zaman termostatı varsa veya ayarlanabilir termostatlı cihazlar kullanıyorsanız, gaz tüketimi optimize edilir. Bu şekilde daha az tasarruf edersiniz. Kapı ve pencere tadilatı yapılırken yalıtım malzemeleri tercih edilmelidir. Evlerdeki tüm ısı kayıplarının %15’i pencere ve kapılardan gelir. Etkili çalışma modu 19 derecedir. Oda termostatı varsa 1 derece düşürür ve yakıt tüketiminden yüzde 6 tasarruf sağlar. Radyatörlerin üzeri kesinlikle mobilya, benzeri eşya veya perde ile kapatılmamalıdır. Radyatörlerin üzeri kapatılırsa yakıt tüketimi yüzde 15 artıyor. Kombi en az nasıl yakar? Kombi en az nasıl yakar? Kombi en az nasıl yakar? Kombi en az nasıl yakar? Kombi en az nasıl yakar?

“YALITIM İLE TASARRUF ÇOK TASARRUF EDİLİR”Isı yalıtımı ile binaların ısıtma veriminin artırılmasına da dikkat çeken Makine Yüksek Mühendisi Ersin Yavuz, “Yapıların pencere, dış duvar, merdiven, ev duvarlarından yapıldığı biliniyor. , tavanlar, hacimleri ısıtılmayan zeminler, zemine oturan zeminler ve koridorların zeminlerinden açık ısı ile kaybeder ve bu nedenle binaların yakıt hesapları yüksektir. dedi. : “Binalarda boru izolasyon malzemeleri kullanılmalıdır. Kombi en az nasıl yakar?

Ayrıca çok fazla enerji tasarrufu sağlar. Çatı yalıtımı %20, boş duvarların yalıtımı %15, pencere ve kapı yalıtımı %15, sızdırmazlık önlemleri %10 ve dairelerin toplam enerji tüketimi % 0’dır.Pratik konforlu sıcaklık . 18 derecede ısıtılan odayı nemlendirirken 20 dereceden fazla olduğunu hissedersiniz. Radyatörlerin üzerini ve önünü estetik nedenlerle kapatmayınız ve üzeri kapatılmamalıdır. Mobilya, perde ve mobilyalar buna müdahale etmemelidir. Bu durumda ısı odanızda eşit olarak dağılamaz ve ısı kaybı oluşur. Soğutucu ile duvar arasında boşluk bırakılmalıdır. İnşaat aşamasında duvarlar yalıtılmamışsa, radyatörün arkasındaki yalıtım, filmle kaplanmış ön montajlı polietilen levhalarla kolayca yapılabilir. Bu durumda, ısı odaya yayılmadan önce kaçması engellenir. Şuna özellikle dikkat çekmek istiyorum. Evin kullanılmayan bölümlerindeki radyatörleri kapatmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara