Demirdöküm Neva Hata Kodları

Demirdöküm Neva Hata Kodları

Demirdöküm Neva Hata Kodları

Demirdöküm Neva Hata Kodları

Demirdöküm Neva Hata Kodları

Demirdöküm Neva Hata Kodları

Makalemizde yer verdiğimiz bilgiler Neva HK 24 – Neva HK 28 model kombilerde geçerlidir.

F01 Arızası Aşırı ısınma sorunu

 • Çözüm Tesis su sıcaklığının 98°’yi aştığını gösteren bir hata kodudur. Bu durumda cihaz bloke olacak ve çalışmayacaktır. Ekranda F01 Arıza yazısına ek olarak “reset” yazısı çıkıyor. Neva kombi F01 sorun giderme bağlantısına tıklayabilirsiniz.

F02 Arızası Kullanım suyu sensör problemi

 • Çözüm Demirdöküm Neva armatürde bu hata kodu görülürse musluktan sıcak su alamayacaksınız. Kombinasyonda sıcak sudan sorumlu parçalardan biri olan sensörün arızalı olduğunu bildiren bir hata kodudur. Parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Sensör kablolarında kısa devre olabilir veya tüplerde nem olabilir. Bu yüzden Neva Service’ten yardım almalısınız.

F03 Arızası Tesisat devresi gidiş sensör problemi

 • Çözüm Neva kombilerin sensörlerinde sorun var ise bu sorun Neva kombilerde de karşımıza çıkabilmektedir. Bu durumda hücrelerinizin ısıtma koşulları yoktur veya daha az ısınırlar. Bu genellikle kış aylarında görülen bir hata kodudur. Bu sorun sadece ısıtıcının sensöründe değil, kablolarda kısa devre olması ve borularda nem olması durumunda da meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda profesyonel yardım almalısınız.

F04 Arızası İyonizasyon-ateşleme problemi

 • Çözüm Neva kombide ateşleme veya alev algılama sorunu varsa ekranda bu hata kodu ile “reset” mesajı çıkacaktır. Bu durumda öncelikle apartmanda gaz olup olmadığını kontrol etmeli ve gaz olduğundan emin olmalısınız. Bundan sonra, Neva kombine kazanını en fazla 3 defa eski haline getirmeniz gerekir. Bu uygulamalardan sonra sonuç aynı ise ateşleme sisteminde problem var demektir. Bu durumda; Elektronik kart, gaz armatürü, iyonizasyon anahtarı elektrodu gibi parçalarda problem olabilir. Servis yardımına ihtiyacınız var. Demirdöküm ekspertiz servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

F05 Arızası Hava akış sorunu

 • Çözüm Neva model kombilerde proses durum sorunu da diyebileceğimiz bir hata kodudur. Processstat tek başına hava akışı sorunlarının tek nedeni değildir. Bu parçanın yanı sıra anakart ya da fan gibi parçalarda da problem olabilir. Arıza durumu yerinde görülüp tespit edilirse sorunun nedeni bulunur ve gerekli analizler yapılarak sorun giderilir.

F06 Arızası Tesisat devresi dönüş sensör sorunu

 • Çözüm Tesisattaki geri dönüş sensöründe, kablolarda veya sensör borularında bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenir. Bu arıza durumunda yerinde teknik inceleme yapılmalıdır. Demirdöküm Servisinden yardım almalısınız.

F07 Arızası Gaz valfi geri besleme sorunu

 • Çözüm Gaz vanasında bir geri besleme sorunu varsa, ünitede genellikle bir anahtar sorunu vardır. Bu durumda, cihazı bir kullanıcı olarak sıfırlamanız gerekir. Ekranda “Sıfırla” metni de görünür. Sıfırlamadan sonra bile sorun devam ederse, yardım almanız gerekir.

Demirdöküm Neva Hata Kodları

F08 Arızası Gidiş suyu sensöründe aşırı sıcaklık sorunu

 • Çözüm Isıtma suyu sensörünün sıcaklığının 95°’nin üzerine çıktığını gösteren hata kodu. Sorun devam ederse, bir süre beklemesi gereken bir donanım sıfırlaması yapılmalıdır. Hala sonuç alamıyorsanız, bakım yardımı almalısınız.

F09 Arızası Hava akış anahtarı kısa devre sorunu demektir.

 • Çözüm Neva kombi çalışmaya başladıktan sonra hava akış anahtarı kapatılırsa veya ana kart ile hava akış anahtarı arasındaki kablolarda kısa devre olursa bu hata kodu ekrana gelir. Müdahale ve çözüm için mutlaka servis desteği almalısınız.

F10 Arızası Tesisat devresi su basınç sorunu

 • Çözüm Neva model kombi kombilerde su basıncının az veya çok olması ile ilgili sorunlar olduğunda ekrana gelen hata kodudur. Neva kombide su baskını veya yüksek basıncı azaltmak için linke tıklayabilir ve karşılaştığınız sorunu servisi aramadan çözebilirsiniz.

Demirdöküm Neva Hata Kodları

F11 Arızası Sirkülasyon sorunu

 • Çözüm Sistemin gidiş ve dönüş sıcaklıkları arasındaki sıcaklık farkının 0 °C olduğunu gösterir. Bu arıza durumunda tesisat vanalarının ve eleman vanalarının açık olduğundan emin olunuz. Gerekli kontrollerden sonra sonuç değişmezse birkaç kez yeniden başlatma yapılmalıdır. Ancak sonuç aynı ise uzman Demirdöküm Servisinden yardım alınmalıdır.

F12 Arızası Düşük voltaj sorunu

 • Çözüm Bu, Neva modelinin kombine kombisine gelen voltajın 165 V’un altında olduğunu gösteren bir hata kodudur. Bu durumda voltajın geri gelmesi için bir süre beklemeniz gerekir. Cihaz bu noktada otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Uzun beklemeden dolayı sonuç değişmezse Demirdöküm servisine yardımcı olunmalıdır. Neva kombilerde ana kart arızası genellikle düşük voltaj problemleriyle ortaya çıkar. Anakart voltaj nedeniyle yanabilir veya hasar görebilir. Anakartı bulandırarak sorun çözülüyor ama KOMBİ REGÜLATÖR kullanılması tavsiye ediliyor voltajdan dolayı aynı sorun tekrarlıyor. Aksi halde tekrar voltaj sorunu olursa eksik olan anakart garanti dışı kalır ve tekrar çözüm için ücret ödemek zorunda kalırsınız.

F13 Arızası Tesisat devresi sensörleri ters veya takılmamış

 • Çözüm Sistemin dönüş suyu sıcaklığı 20 saniye süreyle besleme suyu sıcaklığından 7°C daha yüksek ise ekranda bu hata kodu çıkar. Bu durumda, montaj devresi sensörleri ya terstir ya da bağlı değildir. Çözüm için mutlaka uzmanlardan yardım alınmalı ve cihazın çalışmasına engel olunmamalıdır.

İstanbul Kombi Servisi
İstanbul Kombi Tamiri

Demirdöküm Neva Hata Kodları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara