Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Demirdöküm Nepto HK T 224 – HK T 228 model kombilerde yaşanılan arıza kodları ve anlamları aşağıdaki metinde sunulmuştur.

F01 Arızası Aşırı ısınma sorunu

 • Çözüm Bu, Nepto kombinasyonunda tesisat suyu sıcaklığının yüksek olduğunu gösteren bir hata kodudur. Linke tıklayıp Nepto F01 hata çözümü sayfasına bakabilirsiniz.

F02 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu

 • Çözüm Bu, kullanım suyu sensöründe bir arıza olduğunu gösteren bir uyarı kodudur. Tesisat akış-dönüş sensörleri, Nepto kombi kazanlarından gelen sıcak su talebini karşılar. Bu sorun oluşursa sensör arızalı diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kabloların kopması, kısa devre, borularda nemlenme gibi durumlar da oluşabilmektedir. Teşhis ve işlemler için servisi aramanız gerekmektedir.

F03 Arızası Tesisat devresi gidiş sensörü sorunu

 • Çözüm Musluk suyu akış sensöründe bir sorun olduğunu veya kablo tesisatında bir arıza olduğunu gösterir. Net hata teşhisi ve müdahalesi nedeniyle servisi arayıp yardım istemek gerekir

F04 Arızası İyonizasyon ve ateşleme sorunu

 • Çözüm Bu tür sorunlar gaz eksikliği nedeniyle ortaya çıkar. Bu durumda öncelikle evinizde gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz vanaları kapalıysa açın. Ardından sıfırlamayı yapın. Sıfırlamadan sonra sorun çözülmezse, servisle iletişime geçmelisiniz. Ateşleme problemlerinde; Sorun anakartta, gaz vanasında, iyonizasyon anahtarı elektrodunda olabilir. Bu yaygın sorun için bir profesyonelden yardım almak gerekir.

F05 Arızası Hava akış anahtarı sorunu

 • Çözüm Bir nepto kazan hava akış anahtarı sorunu, genellikle bir proses aşaması sorunu olarak bilinir. Bu sadece bir süreç istatistiği problemi değildir. Hermetik Nepto kombilerde problem fan veya süpürgelik olabileceği gibi protezde de olabilir. Baca ile kombine kazanlarda duman sensörü bozulabilir veya baca tıkanabilir. Servis yardımına ihtiyacınız var.

F06 Arızası Tesisat devresi dönüş sensör sorunu

Çözüm Bu, Nepto kombinin tesisat dönüş sensöründe bir sorun olduğunu gösteren bir hata kodudur. Bu durumda sensör arızalı olabilir. Kablo bağlantılarında da sorunlar olabilir. Sorunu çözmek için servis yardımına ihtiyacınız var.

F07 Arızası Gaz valfi geri besleme sorunu

 • Çözüm Bu, Nepto kombide kablo sorunu veya çeşitli etkenlerden dolayı ana kart üzerindeki gaz geri beslemesinde sorun olduğunu ve sinyalin ulaşmadığını gösterir. Sorunun tespiti ve çözümü için Demirdöküm servisini aramanız gerekmektedir.

F08 Arızası Tesisat devresi gidiş sensöründe aşırı ısınma sorunu

 • Çözüm Bu hata kodu, Nepto kombi kombi tesisat devresi akış sensörünün ölçülen değeri 91 °C’yi geçtiğinde ekranda belirir. Bu durumda, cihazı yalnızca kullanıcı olarak sıfırlayabilirsiniz. Hata düzelmese bile sorun devam ediyorsa Demirdöküm servisini arayıp yardım isteyiniz.

F09 Arızası Hava akış anahtarı kapalı sorunu

 • Çözüm Bu, Nepto kombinin çalıştıktan hemen sonra kontakları kapatmasından veya bir proses durum kontrolü sırasında çalışma sırasında fanın durmasına rağmen işlemci kontaklarının hala kapalı durumda olmasından kaynaklanan bir hata kodudur. Bu sadece işlem alanı için geçerli olmayabilir. Sorun anakartta veya fan motorunda da olabilir. Öğrenmek ve harekete geçmek için bir servisi aramanız gerekir.

F10 Arızası Tesisat su basıncı sorunu

 • Çözüm Tesisattaki su basıncının yüksek veya düşük olduğunu gösterir. Toe göstergesine bakarak basınç seviyesini görebilir ve müdahale edebilirsiniz. Basınç düşükse, Nepto kombinin sağ alt köşesinde bulunan mavi doldurma süzgeci ile suyu doldurun. Yüksek ise en yakın hücreden hava alarak basıncı azaltmalısınız. O zaman problem çözülür. Sorun devam ederse sıfırlayabilirsiniz. Sorun devam ederse, servisle iletişime geçmelisiniz.

F11 Arızası Sirkülasyon sorunu

 • Çözüm Tesisat besleme suyu ile tesisat dönüş suyu arasındaki sıcaklık farkı 40 °C olduğunda ekranda F11 hata kodu belirir. Kullanıcı olarak boru vanalarının ve hücre vanalarının açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Kapalıysa, açmanız gerekir. Açılmasına rağmen sorun devam ediyorsa Demirdöküm servisini arayınız.

F12 Arızası Düşük voltaj sorunu

 • Çözüm Şebeke gerilimi 165 V’un altında ise Nepto Kombi ekranında bu hata kodu çıkacaktır. Cihaz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Şebeke voltajı geri gelene kadar beklemelisiniz. Böyle bir dakika bekleyin. Uzun süre beklemeye rağmen düzelme olmadıysa voltaj düşüklüğünden dolayı Nepto kombinasyonunda sorun olmuş olabilir. Bu gibi durumlarda elektronik kart genellikle yanar veya zarar görür. Ancak net bir teşhis için bir hemşireye ihtiyacınız var. Bu sorunu bir kez olsun veya hiç yaşamamak için KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanabilirsiniz.

İstanbul Kombi Servisi
İstanbul Kombi Tamiri

Demirdöküm Nepto Arıza Kodları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara