Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları (Bknz.)

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

F1 ve F4 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığıdır.

 • Çözüm Kazan tutuşmadığı için verim alınması mümkün değildir. Bu durumda öncelikle gazın evinize ve kombiye girdiğinden emin olmalısınız. Bu yüzden gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları kapalıysa, açtığınızdan emin olun. Gaz vanaları açık olmasına rağmen sorun devam ediyorsa resetleme yapmalısınız. Sıfırlamadan sonra sorun devam ediyorsa; İyonizasyon ateşleme elektrotlarında, gaz vanasında, anakartta sorunlar oluşabilir. Mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır.

F2 Arıza Kodu Hava başarısızlığı anlamına gelen arıza kodudur.

 • Çözüm Millennium Plus model kombilerin hava akış sorunu diyebileceğimiz bu arızada sorun fan, elektronik kart ya da işlemci gibi kısımlarda olabiliyor. Net bir karar verebilmek için mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

F3 Arıza Kodu Prosestat sorunu.

 • Çözüm Fan motorundan yani fan motorundan aldığı pozitif basınç ile egzoz sorununu ana karta ileten parçada arıza olduğunu gösteren hata kodudur. hava süreci. Sorun sadece işlemci ile ilgili olmayıp fan veya elektronik kart ile ilgili de olabilir. Düzeltmek için kesinlikle servis çağırmaya değer.

F5 Arıza Kodu Limit termostat sorunu.

 • Çözüm Kazandaki su sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını ve bu nedenle aşırı ısınma nedeniyle limit termostatın devreye girdiğini gösteren bir hata kodudur. Bu durumda cihaz bloke olacak ve çalışmayacaktır. Bu sorun hücre konumunda meydana geldiyse hücre valflerinin açık olduğundan emin olun, kapalıysa açın. Yaz modunda ise cihazı resetleyin. Sıfırlamadan sonra sorun devam ediyorsa; Pompa tıkanmış olabilir, sorun üç yollu vanada olabilir, ana ısı eşanjöründe kireç veya tıkanıklık olabilir, tesisat tıkanmış olabilir veya ısıtıcı filtresi tıkanmış olabilir. Net bir teşhis almak için servisi aramanız gerekir.

F6 Arıza Kodu Sıcak su sensörü sorunudur.

 • Çözüm Bu sorun, kullanım suyu sensörünün hasar görmesi, sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre olması, borularda nem olması durumunda meydana gelebilir. Sıcak su NTC sorunu olarak bilinen bu arızayı yaşarsanız, profesyonel yardım almalısınız.

F9 Arıza Kodu Kalorifer sensörü sorunudur.

 • Çözüm Bu durumda ısıtıcı muhtemelen ısınmaz veya daha az ısınır. Kalorifer sensörünün arızalanmasının yanı sıra sorun kablolarda veya borularda da olabilir. Net kimlik tespiti için servisi aramalısınız.

F11/F13 Arıza Kodu Elektronik kart sorunu.

 • Çözüm Millennium Plus kombinin taban kartında sorun var ise ekranda belirir. Bu durumda cihaz çalışmayacaktır. Anakartın onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Servisi arayın ve bu konuda yardım isteyin.

F12 Arıza Kodu Ekran kart sorunu.

 • Çözüm Bu, grafik kartında bir sorun olduğunu gösteren bir hata kodudur. Daha önce hasar görmüşse, yanlış bağlanmış olabilir. Teknik açıdan net bir karar ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

F14 Arıza Kodu Kalorifer sıcaklığı 95°C nin üstünde.

 • Çözüm Isıtıcı sıcaklığının olması gerekenden yüksek olduğunu gösterir. Bu durumda, ısıtma vanalarını kontrol edin. Kapalıysa, açtığınızdan emin olun. En az 3 ısıtma vanası açık olmalıdır. Isıtma vanaları açıksa, bir sıfırlama gerçekleştirin. Üç sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, tespit ve işlem için Demirdöküm servisini aramanız gerekir.

F15 Arıza Kodu Gaz mekanizmasında steps motor sorunu.

 • Çözüm Step motor denilen parça üç yollu vana grubuna ait olduğu için kombi bu hata kodunu veriyorsa sıcak su kullanırken damarlar ısınıyor olabilir. Ya da sıcak su alamıyorsunuz. Müdahale gereklidir. Bu nedenle mutlaka profesyonel yardım almalısınız. Cihazı rahatsız etmeyin.

F16 Arıza Kodu Kombi kapalı olmasına rağmen ateşleme yapmaya devam ediyor.

 • Çözüm Bu durumda, önce cihazı sıfırlamayı deneyin. Üç yeniden başlatmadan sonra sorun devam ederse, hatalı kısım iyonizasyondur. Sorun iyonizasyon elektrotunda, gaz vanasında veya elektronik kartta olabilir. Teşhis ve çözüm için kesinlikle servis departmanını aramaya değer.

F17 Arıza Kodu Kombiye gelen voltaj düşük durumda.

 • Çözüm Millennium Plus kombi veya daireye gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Bu durumda cihaz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Bu yüzden harekete geçmeden önce biraz beklemeniz gerekiyor. Beklemenize rağmen sorun devam ediyorsa Demirdöküm servisini arayıp yardım isteyiniz çünkü elektronik kart voltaj düşüklüğünden yanmış olabilir. Kartı manipüle ettikten sonra sorun çözülebilir ancak tekrarlaması da mümkündür. Bu seçenek göz önüne alındığında, kesinlikle birleşik yönetimi kullanmaya değer.

F19 Arıza Kodu Sıcak su ntc si sıcak su talebinde ancak boru üstünde irtibat yok.

 • Çözüm Bu durumda sıcak su ihtiyacı karşılanamaz. Sorun, sıcak su sensöründe veya bağlantılarında olabilir. Net bir teşhis ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

F20 Arıza Kodu Ekran kartı ile anakartın uyum sağlamadığını belirtir.

 • Çözüm Cihazın ekran kartı değiştirilmiş ise servis ayarları yapılmamış olabilir. Bu durumda servisi kurmak için Demirdöküm Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Ekran kartı değiştirilmediyse anakart arızalı olabilir. Değiştirmek veya tamir etmek isterseniz servisi tekrar aramanız gerekmektedir.

F21 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.

 • Çözüm Bu durumda servisi aramanıza gerek yoktur. Bu, su ısıtıcısında su olmadığını ve suya ihtiyacı olduğunu gösterir. Millennium Plus kombinasyonunun sol alt köşesindeki mavi dolgu ekranı sola çevirerek 1,5 bar su basmalısınız. Su bastıktan sonra mavi doldurma vanasını kapatmayı unutmayın. Problem çözüldü. İyileşme yoksa, bir sıfırlama yapın. Sıfırlama sonrası düzelme olmazsa veya işlemi tamamlayamazsanız Demirdöküm servisini arayabilirsiniz.

F22 Arıza Kodu Tesisat su basıncı yüksek.

 • Çözüm Kazandaki su basıncının 2,5 bar’dan fazla olduğunu gösteren bir hata kodudur. Millennium Plus F22 Sorun Giderme bağlantısına tıklayabilirsiniz.

0532 437 78 60 Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Servisi 

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları

Demirdöküm Millennium Plus Hata Kodları