Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları Kalisto model kombiler bacalı ve hermetik tiptedir. Kalisto Bacalı kombi modelleri: BK D 220 – BK D 22 – BK D 230. Kalisto Hermetic kombi modelleri: HK D 220 – HK D 22 – HK D 230. Aşağıdaki bilgiler bu iki kazan hata kodu tipini kapsamaktadır. Kalisto model kombilerin Basic ve Digital modelleri de bulunmaktadır. Arıza koşulları da buna göre değişir.(Bknz.)

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

Kalisto Basic Model Arıza Kodları

30 Ledi Yanıp Sönüyor ise Tesisat suyu sensör sorunu.

 • Çözüm Petek Ntc ısıtıcı arızalı olabilir. NTC kablolarında kopukluk, kısa devre veya NTC tüplerinde nem olabilir. Bu gibi durumlarda, tanımlama ve çözüm için servisi aramalısınız.

40 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kullanım suyu sensör sorunu.

 • Çözüm Sıcak su ntc arızalı olabilir. NTC’nin yanı sıra, sorun kablolar veya tüp ile ilgili olabilir. Doğrudan sensörün arızalı olduğunu söyleyemeyiz. Net bir teşhis ve çözüm için servisi aramalı ve yardım istemelisiniz.

50 Ledi Yanıp Sönüyor ise Tesisat su basıncı düşük.

 • Çözüm Kalisto Basic model LED kombilerde 50 LED yanıp sönerek tesisatta su olmadığını veya az olduğunu size bildirir. Panelin sol tarafındaki ücret göstergesine bakın. 1 barın altını gösterdiğini anlayacaksınız. Bu durumda, basıncı artırmanız gerekir. Kalisto kombinin sol alt köşesinde bulunan siyah dolum vanasını sola çevirerek açın, bar göstergesini takip edin ve 1,5 bara gelince sağa çevirin. Bu sayede taşma işlemi tamamlanmış olur ve sorun giderilmiş olur. Sorun devam ederse sıfırlayabilirsiniz (açık/kapalı). İşlemi tamamlayamazsanız veya sorun çözüldükten sonra düzelmezse servisi arayabilirsiniz..

60 Ledi Yanıp Sönüyor ise Hava akış problemi.

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

 • Çözüm Bu durumda Kalisto modelinin kombi tipi önemlidir. protestat mı yoksa hava geçirmez mi? Sorunun cevabını biliyor olmalısınız. Arızalı parçalar türe göre değişir. Her iki kazanın arızalı parçalarının detaylarını sizlere sunuyoruz. Kalisto kombilerde baca; duman sensöründe sorun olabilir, baca tıkanmış olabilir veya baca çekmiyor olabilir. Bu gibi durumlarda, uzman yardımına ihtiyaç vardır. Hermetik Kalisto kombiler; Sorun işlemci, fan veya anakartta olabilir. Bu durumda tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

70 Ledi Yanıp Sönüyor ise Aşırı ısınma problemi.

 • Çözüm Kalisto kombiniz kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol ediniz. Kapalıysa, açtığınızdan emin olun. Sorun devam ederse veya cihaz yaz modundaysa, bir sıfırlama (güç kapatma) yapın. İşlemler sonrasında sorun düzelmez ise; Üç yollu vana arızalı olabilir, ana ısı eşanjöründe kireçlenme veya tıkanıklık olabilir, pompa tıkanmış olabilir, tesisat tıkanmış olabilir veya ısıtıcı filtresi tıkanmış olabilir. Net bir karar ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Gaz beslemesi sorunu.

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

 • Çözüm Yani ateşleme sorunu diyebiliriz. Bu gibi durumlarda öncelikle evinizde gaz olduğundan ve doğalgazın Kalisto model kombi ile donatıldığından emin olmalısınız. Dairenizde doğalgaz var ise Kombi yanındaki gaz vanasını kontrol ediniz, kapalı ise açınız. Gaz olduğundan eminseniz resetleme işlemini yapın yani. kazanı kapatıp açın. Uygulama sonrasında sonuç değişmezse; Arıza elektrotlarda (iyonizasyon başlangıcı), gaz vanasında veya elektronik kartta olabilir. Tespit ve çözüm için önerimiz Demirdöküm servisini aramanızdır.

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

Kalisto Digital Model Arıza Kodları

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

F1 Arızası Aşırı ısınma emniyet termostat sorunu

 • Çözüm Kalisto birleştirici ekranında görüntülenen bu hata kodunda birleştirici aşırı ısınma durumuna sahiptir. Kalisto F1 Sorun Giderme linkine tıklayabilirsiniz.

F2 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu

 • Çözüm Bu Demirdöküm Kalisto kombi hata koduna göre sıcak su kullanımı sınırlandırılmıştır. Yani kullanamazsınız. Sorun sıcak su sensöründe yani ntc sensöründe. Bu sorun, sensör kablolarının kopması, kısa devre yapması veya tüplerin ıslanması durumunda da ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlardan dolayı uzman yardımı önerebiliriz.

F3 Arızası Tesisat suyu sensör sorunu

 • Çözüm Bu hata kodu, ısıtma petek suyu sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Kullanıcıda böyle bir arıza olursa ısıtıcılar çalışmayı durdurur veya ısıtıcılar beklenen sıcaklığa kadar ısınmaz. Termal sensör dediğimiz NTC’de ntc kablolarında kopma ve kısa devre, tüplerde nemlenme gibi problemler olabilir. Net bir teşhis ve prosedür almak için servisi aramalı ve yardım istemelisiniz.

F4 Arızası İyonizasyon-ateşleme sorunu

 • Çözüm Bu Kalisto kombilerin en sık karşılaştığı arızalardan biridir. Ateşleme sistemi sorunu veya gazsızlık olarak da adlandırılabilir. Bu hata kodunu fark ederseniz, öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için gaz vanalarını kontrol edin. Soba doğal gazla çalışıyorsa, ocağı yakmayı deneyin. Dairenizde gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden yardım isteyiniz. Dairenizde doğalgaz varsa kombiyi yeniden çalıştırın. Üç yeniden başlatmadan sonra bile sorun devam ederse, yardım aramalısınız. Böyle bir arıza durumunda; Sorun iyonizasyon anahtarı elektrodunda, anakartta veya gaz vanasında olabilir. Tespit uzmanı Demirdöküm Servis ekibi de yerinde gerekli önlemleri alıyor..

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

F5 Arızası Atık gaz sensör sorunu

 • Çözüm Bu durumda Kalisto modelinin kombi tipi önemlidir. Kalisto bacalı kombilerin F5 hatasının sebepleri: Baca tıkalı, çekmiyor veya duman sensöründe arıza var. Kalisto hermetik kombilerde F5 hatasının sebepleri: Elektronik kart, fan veya proses kontrolörü gibi parçalarda sorun vardır. Bir kullanıcı olarak, bu hata oluştuğunda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Kesin teşhis ve tedavi için mutlaka servisi aramalısınız.

F6 Arızası Dış hava sensör bağlantı sorunu

 • Çözüm Dış hava sensörü, kombiyi dış sıcaklığa göre kontrol eden, dış ortama bağlı bir parçadır. Her kombinasyona dahil değildir. Kombide harici hava sensörü varsa sorun bu bağlantıdadır. Kombide dış hava sensörü yoksa ve olmadığı halde bu sorun oluyorsa arıza elektrik sistemindedir. Net bir teşhis ve müdahale için bakım yardımı almalısınız.

F7 Arızası Tesisat su basıncı sorunu

 • Çözüm Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük veya yüksek olduğunu gösteren bir hata kodudur. Basıncın düşük mü yüksek mi olduğunu anlamak için panelin sol tarafındaki üst göstergeye bakın ve buna göre uygulayın. Kalisto kombi basıncını arttırmak için kombinin sol alt köşesinde bulunan siyah dolum vanası sola çevrilerek açılmalıdır. Açarsanız, basınç değeri 1,5’e yükselir. Bu değer ideal su basıncı konumudur. Suyu bu değere kadar basınçlandırın ve doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Bu uygulamadan sonra sorun çözülecektir. İyileşme yoksa, yeniden başlatma yapın. Sorun hala çözülmediyse veya işlemi tamamlayamadıysanız mutlaka Demirdöküm Servisi’nden yardım almalısınız. Calisto kazanındaki basıncı azaltmak için kazana en yakın ısıtıcıdan hava üfleyin. Hava girişini açın ve su alın. Su aldığınızda, ödül işaretçisini takip edin. Basınç 1 ila 2 bar arasında olduğunda işlemi durdurun. Böylece sorunu çözdünüz.

OC hatası Harici bir sensörün etkinleştirildiğini gösterir. Bu hatalı bir durum değildir. Bilgilendiricidir.

CC hatası Harici hava sensörünün aktif olmadığını gösterir. Bu hatalı bir durum değildir. Bu uyarı kodu, birleşik güç kesildiğinde ve geri geldiğinde ekranda görünecektir. Bir süre sonra kaldırılacaktır.

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları

0532 437 78 60 Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Servisi 

Demirdöküm Kalisto Hata Kodları