Demirdöküm Atron Arıza Kodları

Demirdöküm Atron Arıza Kodları

Demirdöküm Atron Arıza Kodları Makalemizde sunacağımız bilgiler Atron H 24/H 28 model hermetik kombiler için geçerlidir.(Bknz.)

Demirdöküm Atron Arıza Kodları

F01 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemi olarak bilinir.

 • Çözüm Tesisat suyunun sıcaklığı 98 °C’nin üzerine çıkarsa veya eşanjör mahallinin sıcaklığı 125 °C’nin üzerine çıkarsa, ekranda bu hata kodlu sıfırlama sembolü yanıp söner. Servis çağırmadan sorunu çözmek için Atron F01 hata kodu sayfasına bakın.

F02 Arıza Kodu Sıcak su ntc sorunu.

 • Çözüm Bu durumda sıcak su alamayacaksınız veya su ılık ısınacaktır. Atron F02 Sorun Giderme için servise başvurun

F03 Arıza Kodu Tesisat devresi gidiş sensör sorunu.

 • Çözüm Bu, sorunun petek ısıtıcının ntc sensöründe veya sensör kablolarında veya tüplerinde olabileceğini gösteren bir hata kodudur. Bu durumda, net bir tanımlama ve çözüm için bir servisi aramalısınız.

F04 Arıza Kodu İyonizasyon-ateşleme sorunu.

 • Çözüm
 • Gazın kesildiği veya hiç olmadığı durumlarda oluşan bir arızadır. Servis çağırmadan sorunu çözebilmeniz ve arızalı parçalardan haberdar olabilmeniz için reset atmanızı öneririz.

Demirdöküm Atron Arıza Kodları

F05 Arıza Kodu Hava akışı sağlanmıyor.

 • Çözüm Kombine Atron kazanları hermetiktir. Bu nedenle fan bir hava akışı oluşturur. Fan dışarıdan taze hava alır ve yanma sonrası egzoz gazlarını dışarı gönderir. Hata fanda, fanın bekçisi olan CPU’da veya parçaların çalışmasını söyleyen anakartta olabilir. Baca hareket ederse bundan dolayı sorun çıkabilir. Bu durumda tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

F06 Arıza Kodu Tesisat devresi dönüş suyu sensör sorunu.

 • Çözüm Bu durumda ısıtıcılar ısıtılmamış veya soğuk olabilir. yapabileçeğiniz birşey yoktur petek le ilgili sorundur servis çağırmanızı öneririz

F07 Arıza Kodu Gaz valfi sorunu.

 • Çözüm Bu hata kodu, gaz valfinde veya gaz valfi devresinde bir sorun olduğunda görüntülenir. Bu durumda öncelikle kombinin resetlenmesi gerekir. Ekranın altındaki “Sıfırla” düğmesine bir kez basmalısınız. İşlemden sonra hata devam ederse sıfırlama işlemini birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz. Arıza devam ederse, açıklama ve çözüm için servisle iletişime geçin, çünkü sorun gaz vanasında veya elektronik kartta olabilir.

Demirdöküm Atron Arıza Kodları

F08 Arıza Kodu Tesisat devresi gidiş sensöründe aşırı ısınma sorunu.

 • Çözüm Tesisat suyu sıcaklığının 95°C’nin üzerinde olduğunu gösteren bir hata kodudur. Bu durumda, önce ısıtma vanalarını kontrol edin. Valfler kapalıysa, açtığınızdan emin olun. Ayrıca evde en az 3 ısıtıcı olduğundan emin olun ve kapalıysa açın. Sorun devam ederse güç düğmesi ile Atron kombinasyonunu kapatın ve bir süre bekleyin. Bu sayede suyun soğumasını sağlamış olursunuz. Sorun devam ederse, servisle iletişime geçmelisiniz.

F09 Arıza Kodu Prosestatta kısa devre sorunu

 • Çözüm Bu, fan çalışmadığı halde proses durum kontaklarının kapalı olduğunu gösteren bir hata kodudur. Sorun; İşlemci veya elektronik kart ile ilgili olabilir. Fanın arızalı olma ihtimali düşük olduğundan, problem yerinde görülmeli, tanımlanmalı ve çözülmelidir. Bunu yapmak için, yardım için servisi aramanız gerekir.

F10 Arıza Kodu Tesisat devresi su basınç sorunu.

 • Çözüm Tesisat devresinde su basıncı sorunu olduğunu gösteren bir hata kodudur. Yani basınç düşük veya yüksek olabilir. Atron kombi kombi, linke tıklayarak ve size verilen talimatları izleyerek doldurulabilir veya yüksek basınç düşürülebilir.

F11 Arıza Kodu Sirkülasyon sorunu.

 • Çözüm Bu sorun tesisatın gidiş suyu ile dönüş suyu arasındaki sıcaklık farkı 40 °C olduğunda ortaya çıkar. Bu sorun için boru vanalarının ve ısıtma vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Vanalar kapalı konumda ise açık konuma çevrilmelidir. Valfler açıksa ve sorun devam ediyorsa sirkülasyon pompasında sorun olabileceğinden yardım almalısınız.

F12 Arıza Kodu Şebeke gerilimi 165 V altında.

 • Çözüm Yani eve ve kombiye gelen voltajın düşük olduğunu gösteren hata kodudur. Şebeke gerilimi 165 V’un üzerine çıkınca sorun çözülüyor. O yüzden biraz beklemeniz gerekiyor. Cihaz otomatik olarak sıfırlandığı için sıfırlamanıza gerek yoktur. Uzun süre beklediniz ancak sorun çözülmezse elektronik kart yanabilir veya bozulabilir. Bu durumda servis çağırmalı ve elektronik kartı tamir etmeli veya değiştirmelisiniz. Sorunun uygulamadan sonra tekrar etmemesi için kesinlikle kombine bir uygulama kullanmaya değer.

F13 Arıza Kodu Tesisat devresi sensörlerinde sıcaklık farkı.

 • Çözüm Sistemin dönüş suyu sıcaklığı besleme suyu sıcaklığından 7°C daha yüksek ise bu hata kodu görüntülenir. Cihazı kurcalamadan mutlaka bakım yardımı almalısınız.

Demirdöküm Atron Arıza Kodları

0532 437 78 60 Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Servisi 

Demirdöküm Atron Arıza Kodları