Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları (Bknz.)

Servis 7 / 24

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Demirdöküm Adonis B 24 Bacalı tip kombide karşılaşılan arıza kodları ve açıklamaları ile alakalıdır.

F01 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu.

 • Çözüm Tesisat suyu veya eşanjör sıcaklığının 98°C üzerine çıktığını gösteren bir hata kodudur. Bakım prosedürleri veya arıza durumunda arızalı parçalar ile ilgileniyorsanız, Adonis F01 hata kodu bağlantısına tıklayabilirsiniz.

F02 Arıza Kodu Kullanım suyu sıcaklık sensör sorunu.

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

 • Çözüm Kullanım suyu sensöründe veya kablolarında bir hata olduğunu gösterir. Bu durumda, bu hata kodu doğrudan ekranda görünecektir. Bu sorun oluştuğunda, kullanım suyu sıcaklığı doğrudan tesisatın dönüş sensörleri tarafından kontrol edilir. Cihaza dokunmadan Demirdöküm Kombi Servisi’ni arayınız.

F03 Arıza Kodu Tesisat devresi gidiş sensör sorunu.

 • Çözüm Tesisat su sensörü veya kablolarında bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenir. Bu durumda kazan kendini emniyete alır. Sorunun çözümü için lütfen Demirdöküm Adonis ile iletişime geçiniz.

F04 Arıza Kodu Ateşleme-iyonizasyon problemi.

 • Çözüm Kombi gazı arızalanırsa kombi ilgilenecektir. Bu gibi durumlarda öncelikle evde gaz olduğundan ve gazın Adonis kombiye giriş yaptığından emin olmalısınız. Gaz mevcudiyetinde kombi birkaç kez sıfırlanmalıdır. Sıfırlamadan sonra sorun devam ediyorsa; Sorun anakartta, iyonizasyon anahtarı elektrodunda ve gaz vanasında olabilir. Kesin teşhis ve çözüm için servisi aramalısınız.

F05 Arıza Kodu Bacanın geri tepmesine karşı emniyet sorunu.

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

 • Çözüm Bacada kısmi tıkanıklık veya geri akış olması durumunda kombi davlumbazın baca termostatı direkt devreye girerek kombinasyonu sağlar. Bu durumda cihaz içerisindeki baca sensörü otomatik olarak resetlenir. Baca tıkalı olsa bile baca sensörü devreye girerek cihazı durdurur, ekranda bu hata kodu çıkar. Otomatik reset uygulamasından sonra kombinasyon bir süre yeniden aktifleşmeye çalışacaktır. Sorun devam ederse Demirdöküm servisini arayınız.

F06 Arıza Kodu Tesisat devresi dönüş sensör sorunu.

 • Çözüm Dönüş sensörü elektrik devresinde veya kablo tesisatında bir sorun olduğunu gösterir. Bu durumda cihazı rahatsız etmeden direk Adonis Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F07 Arıza Kodu Gaz valfi sorunu.

 • Çözüm Adonis kombine gaz vanası veya gaz vanası devresinde bir sorun varsa, bu hata koduyla birlikte RESET simgesi yanıp sönecektir. Yeniden etkinleştirmek için cihazınızı sıfırlamanız gerekir. Sorun devam ederse Demirdöküm Adonis Kombi servisini arayınız.

F08 Arıza Kodu Tesisat devresi gidiş sensöründe aşırı ısınma sorunu.

 • Çözüm Tesisat suyu sıcaklığı 95 °C’nin üzerine çıkarsa cihaz çalışmayı durdurur ve ekranda F08 hata kodu çıkar. Bu durumda cihaz kapatılmalı ve bir süre soğutulmalıdır. Bir süre sonra tekrar açarken arıza devam ederse, kesinlikle servisle iletişime geçmeye değer.

F10 Arıza Kodu Tesisat devresi su basınç sorunu.

 • Çözüm Bu sorun Adonis model kombideki su basıncı düşük veya yüksek olduğunda ortaya çıkar. Bu durumda ekranda gösterilen bariyer değerine bakmalısınız. 1 barın altındayken düşük, 2,5 barın üzerindeyken yüksek olduğunu anlamalısınız. Basınç düşük ise Adonis kombinin sağ alt köşesinde bulunan siyah dolum vanasını sola çevirip 1,5 bar su enjekte ediniz. Basınç yüksekse Adonis Kombinin yanındaki ısıtıcının havasını alın ve basıncı azaltın. Bu programlardan sonra sorun düzelmezse hard reset yapmanız gerekir. Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse veya işlevi gerçekleştiremezseniz, yardım almalısınız.

F11 Arıza Kodu Sirkülasyon sorunu.

 • Çözüm Sistem besleme suyu ile sistem dönüş suyu arasındaki sıcaklık farkının 40 °C olduğu durumlarda ekranda bu hata kodu çıkacaktır. Bu durumda tesisat vanalarının açık, ısıtma vanalarının kapalı olmadığını kontrol ediniz. Valfler açıkken kombi bu hata kodunu vermeye devam ediyorsa bazı resetler yapmanız gerekir. Arıza devam ediyorsa Demirdöküm Kombi servisine başvurunuz.

F12 Arıza Kodu Düşük voltaj sorunu.

 • Çözüm Güç voltajı 165V altına düştüğünde ekranda çıkan hata kodudur. Bu durumda cihaz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Bu yüzden sıfırlamanıza gerek yok. Bir dakika beklemelisin. Eğer sorun çözülmez ise elektronik kart düşük voltajdan dolayı yanabilir veya zarar görebilir. Elektronik kartın onarılması veya değiştirilmesi ile sorun çözülür. “KOMBİ REGÜLATÖR” cihazını sadece arızanın tekrarlanmaması veya tekrarlanmaması için kullanınız.

F13 Arıza Kodu Tesisat devresi sensörlerinde sıcaklık farkı sorunu.

 • Çözüm Bu hata kodu, tesisatın dönüş suyu sıcaklığı ile tesisat besleme suyu sıcaklığı arasındaki fark 7 °C’den büyük olduğunda görüntülenir. Bu durumda cihazı kullanıcı olarak kullanamazsınız. Demirdöküm servisi ile görüşün.

Demirdöküm Adonis Kombi Arıza Kodları

0532 437 78 60 Kombi Servisi 7/24 İstanbul Kombi Servisi