Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları Demirdöküm Aden model kombilerin Basic ve Digital çeşitleri bulunur. Basic model ledlidir, Digital model ise ekranlıdır. Her ikisinde karşılaşılan arıza kodlarını veya arıza durumlarını sizlere bu makalemizde açıklamış bulunuyoruz.(Bknz.)

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları
Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

30 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kalorifer sensörü problemi.

 • Çözüm Bu arıza oluşursa, ısıtıcılar ısıtmaz veya daha az ısıtır. Arıza ısıtıcı sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda olabilir. Sorunu tespit etmek ve çözmek için servisi aramanızı öneririz.

40 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kullanım suyu sensörü problemi.

 • Çözüm Bu, sıcak su sorununuz olduğunu gösterir. Bu durumda sorun kablo ve bağlantılarda ve sıcak su sensöründe olabilir. Öğrenmek ve müdahale etmek için mutlaka servisi aramalısınız.

50 Ledi Yanıp Sönüyor ise Dış hava sensörü arızası.

 • Çözüm Dış hava sensörü, dış sıcaklığa göre kazanı çalıştırır. Aden kombi varsa hata olabileceğini belirtiyor. Aksi takdirde elektrik kesintisi meydana gelebilir. Öğrenmek ve müdahale etmek için mutlaka servisi aramalısınız.

60 Ledi Yanıp Sönüyor ise Düşük su basınç problemi.

 • Çözüm Aden kombi tesisinde su olmadığını veya az olduğunu gösteren hata kodudur. Aden kombi su basması videosunu izleyerek işlemi uygulayabilir ve sorunu çözebilirsiniz.

70 Ledi Yanıp Sönüyor ise Hava akışı sorunudur.

 • Çözüm Bu durumda cihaz hava akımı sağlayamadığı için cihazdan güç alamazsınız. Cihaz hava geçirmez ise: fan işlemcisi, anakart arızalı olabilir. Cihaz bir baca kazanı ise, baca tıkanmış olabilir veya duman sensörü arızalı olabilir. Uzman ekipleri arayın ve sorunun çözüldüğünden emin olun.

80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Aşırı ısınma problemi olarak bilinir.

 • Çözüm Bu arıza durumunda kazan basıncı düşükse önce su doldurulmalıdır. Daha sonra hücre ve tesisata ait vanalar kontrol edilmeli ve vanalar kapalı ise açılmalıdır. Son çare olarak kombi resetlenmelidir. Tüm bu adımlara rağmen hata devam ediyorsa yardım almalısınız. Bu soruna örneğin ana ısı eşanjörünün kireçlenmesi veya tıkanması, üç yollu vanada sorun olması, pompanın tıkanması, filtrenin tıkanması, ısıtma sisteminin tıkanması, sensör veya kart arızaları neden olabilir. Net tanımlama ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

90 Ledi Yanıp Sönüyor ise Başarısız ateşleme durumu.

 • Çözüm Buna gaz çıkışı denir. Cihaz yanmaz, yani. yanmıyor. Bu yüzden sıcak su gelmez ve eviniz ısınmıyor. Servis adımları ile sorunu çözmek isterseniz Aden 90 Led Arıza Çözümü linkine tıklayabilirsiniz. Yada Demirdöküm Servisi Arayabilirsiniz

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Digital Arıza Kodları

F0 Arıza Kodu Tesisat su basıncı düşük.

 • Çözüm Bu kod kazandaki su basıncının düşük olduğunu gösterir. Bu kod göründüğünde Aden kombiye 1-2 bar su basarak sorunu çözebilirsiniz. Aden kombinin sol alt köşesinde bulunan siyah dolgu ekranı sola çevrilerek kombiye 1,5 bar su basılmalıdır. Flood uygulamasından sonra sorun çözülmektedir. İyileşme yoksa, bir sıfırlama yapın. Sıfırlama sonrasında sorun çözülmezse teknik destek alabilirsiniz.

F1 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu.

 • Çözüm Aşırı ısınma, termostatın etkinleştirildiğini gösterir. Bu arızanın birçok nedeni vardır. Teknik olarak; Ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, pompanın tıkanması, ısıtma sisteminin tıkanması, filtrenin tıkanması, üç yollu vana sorunları, sensör arızası, plaka sorunları, aşırı ısınma sorunları gibi durumlarda. Deneyimli bir bakım ekibi tarafından yerinde tespit edilmesi halinde sorun çözülecektir. Bu konuda uzmanlardan yardım alınmalıdır.

F2 Arıza Kodu Sıcak su sensörü sorunu.

 • Çözüm Ekranda bu hata kodu çıkıyorsa cihazın sıcak su sensöründe problem var demektir. Sorun sadece sensörde değil. Bu sorun, sensör kablolarının kısa devre yapması veya kopması durumunda ve borularda nem olduğu durumlarda da ortaya çıkar. Bu durumda profesyonel yardım almak gerekir.

F3 Arıza Kodu Kalorifer sensörü sorunu.

 • Çözüm Kalorifer sensöründe, Bu, ısıtıcı sensöründe, sensör borularında ve sensör kablolarında nem olabileceğini gösteren bir hata kodudur. Bu durumda net bir karar ve çözüme ulaşmak için uzman yardımı almak gerekir.

F4 Arıza Kodu Alev algılanmıyor.

 • Çözüm Bu hata durumu, cihazın çalışmadığını gösterir. Arızanın nedeni, brülörde gaz olmaması veya alev olmamasıdır. Servise gitmeden önce bu soruna çözüm bulmak isterseniz Aden F4hata kodu linkine tıklayabilirsiniz.

F5 Arıza Kodu Hava akış problemidir.

 • Çözüm Bu hata kodunun görüntülenmesi, cihazın egzoz sisteminde bir soruna neden olduğu anlamına gelir. Bu, bir arızaya işaret ettiği anlamına gelir. Bu durumda Aden kombinasyonunun tipine göre hata koşulları değişmektedir. Hermetik kombiler; Hata fanda, proses kontrolöründe veya anakartta olabilir… Baca ile birleşen kazanlarda; baca tıkalı, baca çekişi güçlü değil veya baca sensörü arızalı olabilir. Net bir teşhis ve çözüm için mutlaka profesyonel yardım almalısınız.

F6 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.

 • Çözüm Dış sensör, kazanı dış ortama göre çalıştıran bir sensördür. Aden kombi ise arızalıdır. Aden kombide harici hava sensörü yoksa arıza elektriksel kısımda olabilir. Muayene ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız Çözüm Dış sensör, kazanı dış ortama göre kontrol eden bir sensördür. Aden kombi ise arızalıdır. Aden kombide harici hava sensörü yoksa arıza elektriksel kısımda olabilir. Bunu öğrenmek ve düzeltmek için mutlaka servisi aramalısınız.

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

OC Arıza Kodu Dış hava sensörünün devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza değildir.

CC Arıza Kodu Dış hava sensörünün devreye girmediğini belirtir. Bu bir arıza değildir.

İstanbul Kombi Servisi
İstanbul Kombi Tamiri

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Hemen Ara