Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi

Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi

Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi

Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi Şu anda Bayramtepe Ferroli kombi hizmeti veriyor musunuz? Evet;

0532 250 76 60 Kombi Servisi 7/24

Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi

Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi kombilerin bakım ve onarımını yapmaktadır. Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi kombilere hizmet vermektedir. Daha çok evlerde ve işyerlerinde kullanılan kombiler günlük ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamaktadır.

Hayatın merkezinde yer alan kombilerin özellikle kış aylarında düzenli olarak bakımları yapılmaktadır. Bu nedenle Baykan kombi bakımlarını kombi bakım servisi olarak sunmaktayız. Kombiler ısıtma için kullanılan suyun nasıl ısıtıldığına göre tek eşanjörlü veya çift eşanjörlü olmak üzere ikiye ayrılır. Bayramtepe Ferroli Servisi olarak bu yazımızda iki eşanjör ile birleşen kazanların ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatıyoruz. Çift Eşanjörlü Kombiler, ısıyı bir akışkandan diğerine aktarmak için tasarlanmış bir cihaz olan eşanjör olarak da tanımlanabilir.

Bayramtepe Ferroli Kombi Servisi

Kombilerin çift eşanjörünün amacı kullanılan suyun kirecini kapalı devre ısıtma sisteminin çalıştığı eşanjörden uzak tutmaktır. Kombine kazanlar, ısıtma suyunu ayrı bir eşanjörde ve kullanılmış suyu ayrı bir plakalı eşanjörde ısıtır. Böylece ana eşanjör sürekli çalışarak taze musluk suyunun girişini engeller ve ana eşanjörün kireçlenme riskini sıfıra indirir. Bayramtepe Ferroli Servisi: Çift eşanjörlü kombiler nasıl çalışır?

Kombiler kalorifer peteği mantığına göre çalışır çünkü tesisat içerisindeki ısıtma devresinde su sürekli olarak sirküle eder ve pompalar ile hareket ettirilir. Isınma için kullanılan su, kullanım sırasında bir kez şebekeden alınır ve daha sonra kombi ile hücre sistemi arasında sürekli sirküle edilir. Çift ısı eşanjörü ile donatılmış kombine kazanlar, çalışma sırasında su alır.

Böylece kombinin 3 yollu vanası, diğer iki eşanjördeki suyu ısıtmak için tasarlanmış fikri kullanır. Kombinasyonda tufal oluşumunu da engeller. Bayramtepe Ferroli servisi olarak çift eşanjörlü kombi ile tek eşanjörlü kombi arasındaki temel farkın bu olduğunu söyleyebiliriz. Kazanın en önemli kısmı, ısıtılan suyun gerekli parçalara iletildiği ısı eşanjörüdür. Kaliteli ve uygun kombiler çift eşanjöre sahip olduğundan radyatöre giren ve kullanılmakta olan su farklı yerlerden pompalanır. İstanbul Kombi Servisi
İstanbul Kombi Tamiri

Tek eşanjörlü kazanlarda ise ana eşanjörden sürekli taze musluk suyu akışı, alevle ısıtılması gerektiğinden eşanjör içindeki kireç tabakası ile örtüşür. Kireç oluşumu, ısı eşanjöründe ısı transferini engeller, bu da ısıtma maliyetlerinizi artırır ve üniteye zarar verir.çift eşanjörlü kombiler, sıcak su üretmek için 2 eşanjör kullanır. Bu sayede sıcak su ana ısı eşanjöründe sürekli olarak dolaşır. Böylece hem ısıtma alanında hem de sıcak su ihtiyacı olan yerlerde sürekli sıcak su akışı sağlanır.

Bayramtepe Ferroli servisi olarak kombi seçimi yaparken çift eşanjörlü tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde, içeride sürekli sıcak su akışını garanti eder ve hem enerji hem de elektrik tasarrufu sağlarsınız. Bayramtepe Ferroli Kombi servisi veren kombi servisi olarak kombiler ile ilgili her türlü sorun ve konuda hizmet vermeye hazırız. Kombiler ile ilgili sorularınız için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tüm parça değişim ve onarım işlerinde 1 yıl garanti ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara